ארכיון

כנס SphinnCon בנושא קידום אתרים בירושלים

כרגע חזרתי מכנס SphinnCon שנערך היום בבית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים בהנחייתו של בארי שוורץ. הכנס ארך כ-5 שעות, וכלל 3 פאנלים שונים בנושאים: קישורים, קידום ממומן וקידום SMO.

לכנס היו צדדים חיוביים ושליליים. הנקודה החיובית העיקרית היתה לפגוש, להכיר ולהתראות עם אנשים מתעשיית השיווק באינטרנט בישראל. מלבד ה-Schmoozing עם אנשים בקהילה, היו גם נקודות מעניינות שעלו במהלך ההרצאות, למשל בנושא האפקטיביות של קידום ברשתות חברתיות.

הצד השלילי של הכנס היה העובדה כי למרות היותו מכוון קידום אתרים, ולמרות ההנחייה של אחד מאושיות קידום אתרים בעולם בארי שוורץ, נדמה כי במהלך הכנס לא נגעו בתחומי קידום אתרים עכשוויים בצורה רצינית. יותר מכך, בעת הפאנל האחרון שעסק בשיווק SMO, נשמע לי כאילו אחד ממומחי ה-SMO, צביקה אבנרי, לא מתייחס באהדה אל קהילת מקדמי האתרים. במהלך הכנס נשמעו התייחסויות למקדמי אתרים כאילו כל מה שאנחנו עוסקים בו הוא ספאם והפצצת קישורים, וכי ולא מעניין אותנו בכלל מתן ערך אמיתי לגולש. בנוסף, אני ציפיתי מכנס זה שיציג בפני שיטות חדשות או שונות של קידום אתרים ושיווק באינטרנט, אך נדמה כי הדיון נשאר ברמה התיאורטית ברוב המקרים.

עם זאת, הכנס כן גרם לי להבין כי בארצנו הקטנטונת יש לא מעט שחקנים ישראלים שמנסים, קטנים ככל שיהיו, להתמודד בזירה בינלאומית תחרותית. חשבתי על כך שחבל שאני פוגש שותפים למאבק בגוגל רק בכנס זה, וכי אין קהילה משתפת פעולה של ישראלים בתחום השיווק באינטרנט.

זו הסיבה בגללה מיד כשחזרתי הביתה פתחתי בפייסבוק את קבוצת IMCA – Israeli Marketing Cooperation Abroad. קהילה זו נועדה להרחיב את שיתוף הפעולה בין משווקים ישראלים מסוגים שונים הפועלים בשוק העולמי. התקווה שלי היא שהקהילה הזו תצליח להגדיל את העזרה ההדדית, שיתוף הידע ושיתוף הפעולה בין חברות ישראליות בשוק העולמי – שוק בו אנחנו עדיין פועלים כדויד נגד גוגליית(Googliath). אני מזמין את קוראי הבלוג להצטרף לקבוצה זו.

 

אודות בן פינס

הפוסט "כנס SphinnCon בנושא קידום אתרים בירושלים" נכתב על-ידי בן פינס, שכתב ופרסם עד כה 69 פוסטים בבלוג.6 תגובות לפוסט "כנס SphinnCon בנושא קידום אתרים בירושלים"

 1. צביקה אבנרי אומר:

  היי בן,
  היה מאוד נחמד לשמוע את השאלות העניניות שלך בכנס,
  אל תקח את דברי קשה, אני מקדם אתרים בעצמי ויש לי הרבה הערכה כבוד והבנה לתחום,
  הדיבור הציני שלי על מקדמי האתרים היתה רק כדי לעורר עניין בפאנל ולהעלות נקודות למחשבה, קצת לנער את חשיבת קידום האתרים המסורתית…לחשיבה אחרת שלא מתמקדת רק בלינקים אלה גם ביוזרים.
  אפרסם בקרוב פוסט שמכניס לקונטקסט הנכון את 5 הדקות שלי על הבמה שהיו בעיקר כדי לעורר את השומעים למחשבה עם מנגינות קצת שונות ממה שהם שמעו בכנס.
  סה"כ אני נהנתי מאוד בכנס ואני דווקא חושב שלמדתי ממנו הרבה וגם היה כיף להכיר את הקולגות.
  סיכומים אפשר למצוא אצלינו באתר 🙂
  צביקה

 2. ברנקו אומר:

  היי אורן,

  אני שמח שנהנית בכנס. לכנס היו שתי מטרות עיקריות – מפגש בין מקדמי האתרים בישראל ו-"בדיקת השטח" לגבי השנה הבאה. אני חושב (ובארי מסכים) כי בשתי המטרות האלה עמדנו יפה מאוד.

  לגבי ההערה שלך על הרמה הנמוכה, זה נכון שלהרצאות (כולל שלי) היה טון די כללי וטיאורתי אבל אני לא חושב שניתן לצפות למשהו אחר בכנס בו נפגשים אנשי מקצוע. גם בכנסים כאלה בחו"ל אתה לא תגיעה לרמות פרטנות שיכולות לספק מקצוען.
  עם זאת, היו לא מעט אנשים שבאו במהלך ואחרי הכנס ואמרו ששמעו דברים חדשים ושלמדו משהו. אני לא חושב גם שאנשים ברמת ידע כמו שלך יכולים (או צריכים) ללמוד טיפים בכנסים פתוחים לכל…

  מה שכן, אני לא חושב שהיה אי פעם כנס ברמה מקצועית כ"כ גבוהה כמו היום. שיווק באינטרנט הוא תחום חם מאוד בארץ ואין עדיין כנס שמכסה את התחום הזה כמו שצריך, כולל ה-comvention של דה-מרקר.

 3. אילן אומר:

  הצטרפתי לקבוצה וגם אכתוב על הקבוצה בפוסט הסיכום של הכנס בבלוג שלי

 4. בן פינס אומר:

  היי כולם
  אני שמח שמצטרפים לקבוצה שפתחתי. אני אוסיף בקרוב את כל האתרים בחו"ל שאני זקוק לשיתוף פעולה עימם.

  לברונקו וצביקה חשוב לי להבהיר,

  מאוד נהניתי בכנס. בשתי המטרות שברונקו ציין הכנס עמד מעל המצופה. התרשמתי במיוחד מקהל הנוכחים שכל 180 האיש שם נראו לי אנשים רלבנטיים ומעניינים ביותר. שוחחתי עם כמה מהם וחבל לי שלא יצא לי להכיר את כולם.

  שמחתי לפגוש גם אנשים מתחומים הקרובים לקידום אתרים כמו אנשי SMM או PPC שבשיחות עמם חידשו לי מספר דברים.

  תודה

  בן

 5. פבל ישראלסקי אומר:

  היי בן, הצטרפתי לקבוצה!
  גרופ מהסוג הזה חשוב ונחוץ מאד, בהצלחה.

 6. משה תורן אומר:

  כנס זה מתבצע לעיתים קרובות? איפה הוא מתפרסם? איך ניתן להרשם אליו?


השאר תגובה

SEO ישראל - קידום אתרים מקצועי

חדשות ומידע עדכני בנושא קידום אתרים בישראל, שיווק באינטרנט ופרסום במנועי החיפוש. הבלוג נכתב על ידי אורן שץ וצוות מנהלי הפרויקטים של חברת SEO Israel.

טיפים בנושא קידום אתרים

הרשמו כאן וקבלו טיפ קידום אתרים חדש כל שלושה ימים אל המייל שלכם:


הבלוג חדשות קידום אתרים ושיווק באינטרנט נכתב על ידי אורן שץ וצוות SEO Israel. © כל הזכויות שמורות 2005-2015